• мартин поповски

Поповски: Сакам да играм за Македонија на ЕП 2020

Доколку се земат во предвид неговите одлични партии во дресот на РК Тинекс Пролет, но и фактот дека овој ракометар минатата сезона со Вардар стигна до трофеи во Лигата на шампионите, СЕХА-лигата и во домашното првенство. – Оваа 2019 година дефинитивно ми е најуспешна во кариерата. Освоив многу трофеи, со Вардар имав бројни фантастични моменти. …

Поповски: Сакам да играм за Македонија на ЕП 2020 Read More »