Tag : мартин поповски

Ракомет Спорт

Поповски: Сакам да играм за Македонија на ЕП 2020

Слободен печат
Доколку се земат во предвид неговите одлични партии во дресот на РК Тинекс Пролет, но и фактот дека овој ракометар минатата сезона со Вардар стигна...
Спорт Фудбал

Во последната секунда до втора победа над Грузија

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација во СЦ „Борис Трајковски“ го одигра и вториот пријателски натпревар против Грузија. Повторно триумфиравме овојпат со конечни 29:28. Скоро во текот...
Ракомет Спорт

Брестовац повика нов ракометар за дуелите со Грузија

Слободен печат
После победата над Турција од 26:23 и ремито со Италија (26:26) избраниците на селекторот Данило Брестовац ја продолжуваат ЕХФ неделата во Скопје каде што ќе...
Ракомет Спорт

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен печат
После победата од 26:23 на вчерашниот меч против Турција, денеска македонската сениорска репрезентација во рамките од ЕХФ-неделата ремизираше против Италија со резултат 26:26. И на...
Ракомет Спорт

Пролет потпиша со двократен европски шампион

Слободен печат
Мартин Поповски е најнов ракометар во таборот на Тинекс Пролет, откако македонскиот репрезентативец денеска потпиша договор со клубот. Поповски, кој е двократен европски првак со...
Ракомет Спорт

Вардар го промовираше дресот со кој ќе настапи во Келн (ВИДЕО)

Вардар и Вардар Фаншоп во соработка со ракометарите и со Hummel подготвија ограничена серија на дресови што од денеска се пушта во продажба во фаншоп...