Брестовац повика нов ракометар за дуелите со Грузија

После победата над Турција од 26:23 и ремито со Италија (26:26) избраниците на селекторот Данило Брестовац ја продолжуваат ЕХФ неделата во Скопје каде што ќе одиграат уште два пријателски натпревари против Грузија.

Против Турците и Италијанците, селекторот Данило Брестовац во Ескишехир не можеше да смета на најискусните, но сега тие ќе настапат против Грузијците во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје, влезот за двата меча е бесплатен за сите љубители на ракометот.

Исто така за овие дуели е повикан и дебитант од ракометниот клуб на Тинекс Пролет. Одличните игри на стартот од новата сезона беа доволна препорака за прволигашот да има двајца ракометари во македонската репрезентација во оваа ЕХФ-седмица.

Мартин Поповски повторно е дел од националниот тим и го постигна голот за реми на вчерашниот дуел со Италија, а денеска на подготовките на репрезентацијата се приклучи и Михаил Аларов.

Прочитајте и...  Неверојатна случка: Романци со сексуални работнички сакале да го „купат“ судијата, но тој бил геј

Пивотот игра одлично од самиот почеток на сезонава, покрај ефикасноста во нападот го одликува и извонредна игра во одбраната, па повикот од селекторот Брестовац е апсолутно заслужен.

Поповски по одличните игри за Тинекс Пролет, блесна и во репрезентативниот дрес откако со осум погодоци беше најефикасен на последниот натпревар против селекцијата на Италија.

Прочитај повеќе

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат