• тинекс пролет

Еурофарм Пелистер ја оправда фаворитската улога против Струга, важни бодови за Тиквеш

Актуелниот шампион во македонската ракометна Суперлига Еурофарм Пелистер ја продолжува победничката серија во плеј-офот. Денеска битолската екипа ја оправда фаворитската улога славејќи против составот на Струга со конечен резултат 34:23. Најзаслужни за триумфот на тимот на Бранислав Ангеловски беа Василев со шест и Цехте со пет голови. Се одигра уште еден меч во кој Тиквеш …

Еурофарм Пелистер ја оправда фаворитската улога против Струга, важни бодови за Тиквеш Read More »