Tag : ехф недела

Спорт Фудбал

Во последната секунда до втора победа над Грузија

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација во СЦ „Борис Трајковски“ го одигра и вториот пријателски натпревар против Грузија. Повторно триумфиравме овојпат со конечни 29:28. Скоро во текот...
Ракомет Спорт

Победа на македонските ракометари против Грузија

Слободен печат
Македонската сениорска ракометна репрезентација и во подмладен комбиниран состав ја совлада Грузија со 25:21 во првиот од двата најавени пријателски натпревари во рамките на ЕХФ...
Ракомет Спорт

Брестовац со комбиниран состав против Грузија

Слободен печат
Селекторот на македонската сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, ќе излезе со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија. Вечерашниот пријателски натпревар со Грузија (20.00...
Ракомет Спорт

Брестовац повика нов ракометар за дуелите со Грузија

Слободен печат
После победата над Турција од 26:23 и ремито со Италија (26:26) избраниците на селекторот Данило Брестовац ја продолжуваат ЕХФ неделата во Скопје каде што ќе...
Ракомет Спорт

Македонија и без најсилните подобра од Турција

Слободен печат
Денеска во пријателскиот натпревар во рамките од ЕХФ неделата, избраниците на селекторот Данило Брестовац со резултат 26:23 триумфираа над турската репрезентација. Нашата најдобра селекција иако...
Ракомет Спорт

ЕХФ недела: Слободен влез на мечевите против Грузија!

Слободен печат
Брестовац во хотелот „Александар Палас“ – Скопје ја собра македонската сениорска репрезентација за ЕХФ неделата како подготовка за настапот на Европското првенство 2020 година. Како...
Ракомет Спорт

Брестовац со најискусните против Грузија

Слободен печат
ЕХФ неделата ќе се одржи од 21-27 октомври во рамките на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Селекторот...
Ракомет Спорт

Брестовац со една промена пред ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на најдобрата македонска репрезентација, Данило Брестовац го има списокот со ракометари кои ги планира за ЕХФ неделата во ноември. Брестовац одлучи да го врати...
Ракомет Спорт

Брестовац повика 23 ракометари за ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските...