Tag : Фајнал фор

Ракомет Спорт

ЛШ, Фајнал-фор: Манасков во полуфиналето против Кил!

Слободен печат
Денеска со жрепка беа формирани полуфиналните двојки на Фајнал-фор турнирот од машката ракометна Лига на шампионите кој ќе се одржи во Келн (Германија) годинава на...
Кошарка Спорт

Балканската лига ги потврди Куманово и ТФТ, ќе се игра по изменет систем!

Слободен печат
Менаџментот на Балканската лига (БИБЛ) го утврди системот и календарот за натпреварување во сезоната 2020/2021 во која Македонија ќе ја претставуваат екипите на Куманово и...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Слабиот старт на Вардар не мора ништо да значи!

Слободен печат
Гоце Георгиевски е еден од новите засилувања во редовите на актуелниот европски шампион Вардар 1961. Македонскиот репрезентативец ги сподели очекувањата во пресрет на утрешниот полуфинален...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Со добра игра во нападот имаме шанси за финале!

Слободен печат
Вардар се подготвува за полуфиналето (4 септември, 20.30 часот) против ППД Загреб на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи Задар (Хрватска)....
Ракомет Спорт

Алушовски пред Ф4: Имаме нови играчи кои допрва треба да се вклопат!

Слободен печат
Пред заминувањето на Вардар 1961 за Задар (Хрватска) на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата своите очекувања ги сподели тренерот на актуелниот европски и регионален...
Ракомет Спорт

ЕХФ го откажа женскиот фајнал фор

Слободен печат
Европската ракометна федерација одлучи да го откаже фајнал фор турнирот во женската Лига на шампиони кој требаше да се игра во Будимпешта. Ова е второ...
Ракомет Спорт

Пред точно една година Вардар направи историски пресврт против Барселона и го трасира патот до втората европска титула (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар на 1 јуни 2019 година го направија еден од најголемите пресврти во историјата на Лигата на шампионите, во полуфиналето од фајналфор турнирот...
Спорт Фудбал

Лигата на шампионите наместо во Истанбул ќе се игра во Германија

Слободен печат
Завршницата на натпреварувањата во организација на УЕФА, Лигата на шампиони и Лигата на Европа, ќе се одржи во август, а на 17. јуни ќе бидат...
Ракомет Спорт

Чупиќ бесен: Богатите нека играат, а малите нека им служат за промоција на ракометот

Слободен печат
Крилото на европскиот ракометен шампион Вардар, Иван Чупиќ е разочаран од одлуката на ЕХФ со која ги укина елиминациските рунди во Лигата на шампионите во...
Ракомет Спорт

100 дена до Келн: ЕХФ потсети на шампионските моменти на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште точно 100 дена остануваат до новиот ракометен спектакл во Лигата на шампионите, Фајнал фор турнирот во Келн, Германија. Се надеваме дека таму ќе биде...
MacedonianAlbanianBulgarian