Tag : Келн

Останатo Спорт

Навивач на Менхенгладбах загуби пари на квиз бидејќи не сакаше да го спомне името на најомразениот клуб (ВИДЕО)

Слободен печат
Убаво е да се победи на квиз кој се емитува на национална телевизија, но ривалството во фудбалот во многу случаи е поважно од парите и...
Ракомет Спорт

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред точно една година (2 јуни 2019 година) македонскиот шампион Вардар по вторпат во својата клупска историја се искачи на европскиот врв. Во финалната битка...
Спорт Фудбал

Бундеслига: Мајнц избегна пораз во Келн (ВИДЕО)

Слободен печат
Продолжија возбудувањата во најсилното германско првенство, во рамките од 26 коло денеска ремизираа екипите на Келн и Мајнц (2:2). После првото полувреме водеше домаќинот со...
Вести Свет

Драма во Келн: Уапсена жена која пукала во лекарска ординација, двајца се повредени

Слободен печат
Две лица се полесно повредени во пукотница во една лекарска ординација во Келн. Според првичните информации, повредените го изгубиле слухот од пукањето, а жената која...
Спорт Фудбал

И покрај сите заштитни мерки, тројца заразени во Бундеслигата!

Слободен печат
Иако клубовите во Бундеслигата имаат намера да го продолжат шампионатот на 9 мај, германската влада предводена од канцеларката Ангела Меркер го отфрли ваквиот предлог. Се...
Спорт Фудбал

Германците смислија генијална идеја како да имаат поддршка од трибините

Слободен печат
Германската Бундерслига доби зелено светло да продолжи наредниот месец, по што екипи почнаа да размислуваат како да ја добијат поддршката од навивачите иако натпреварите ќе...
Ракомет Спорт

ЧУДНА ОДЛУКА НА ЕХФ: Ракометниот Ф4 во Келн ќе се игра пред Нова година

Слободен печат
Европската ракометна федерација донесе една од најчудните одлуки за време на кризата со коронавирусот, завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите ќе се одигра пред...
Ракомет Спорт

Французите со планот на ЕХФ сакаат да го „елиминираат“ Вардар од ЛШ!?

Слободен печат
Како што пренесува еден од најпознатите француски веб портали „Л`Екип“, од Европската ракометна федерација се разгледува опцијата автоматски да ги одреди четирите екипи учесници на...
Вести Свет

Украдени 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали во Келн

МИА Агенција
Непознати лица украле 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали и заштитна опрема во германскиот град Келн. Кражбата била забележана вчера утрото од...
Спорт Фудбал

Што е фудбалот без навивачи? Погледнете генијално видео од Бундеслигата!

Слободен печат
Вчера на натпреварот од 21. коло во германското фудбалско првенство Борусија Менхенгладбах во мечот без гледачи го совлада Келн со 2:1. Локалното дерби се играше...