7 C
Скопје

Тројца уапсени за монструозното злосторство: 54 годишен Американец убиен во Белград за само 2.500 динари

Американски државјанин, кој денес беше пронајден мртов во Белград, беше убиен од алчност за само 2.500 динари, дознава српскиот портал Блиц. Толку пари по злосторството зедоа три лица кои денес беа уапсени под сомнение дека го извршиле ова монструозно убиство. Тие го убија несреќниот човек денес во мала улица на улицата Вејко Дугошевица во Звездара, откако претходно се напиле со него.

Жртвата, американски државјанин, има 54 години и престојувал во главниот град на Србија од декември. Неговиот идентитет и други информации за него не се објавени.

Тројцата уапсени. Ѓ.В. (57), Р.Б. (35) и М.Ј. (38) се осомничени за сторено кривично дело тешко убиство и одземање на животот на американски државјанин и на Република Србија.

По одобрување на заменикот на високото јавно обвинителство во Белград, осомничените беа притворени до 48 часа и ќе бидат испрашувани во Вишото јавно обвинителство во Белград.

Поврзани вести

Димитров: Ќе биде добро со Софија да се вратиме на колосекот на партнество и пријателство

МИА Агенција

Владина делегација положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел

Димитров: Крајно време е да ги почнеме заслужените преговори

МИА Агенција

Грција и новата енергија: Гасот е „мостот“ кон новиот енергетски свет

Слободен печат

ВИДЕО | Пожар и пукање во Балтимор: Четири жртви, полицијата застрела вооружен маж пред запалените куќи

Слободен печат

Филипче: До 15 мај сите пријавени ќе добијат термин за вакцинација

МИА Агенција

Остави Коментар