16 C
Скопје

Tag : американски државјанин

Вести Регион

Тројца уапсени за монструозното злосторство: 54 годишен Американец убиен во Белград за само 2.500 динари

Слободен печат
Американски државјанин, кој денес беше пронајден мртов во Белград, беше убиен од алчност за само 2.500 динари, дознава српскиот портал Блиц. Толку пари по злосторството...
Вести Свет

Американски државјанин со арапско потекло три дена заглавен во неутралната зона на грчко – турската граница

Слободен печат
Веќе трет ден, американски државјанин со арапско потекло се наоѓа во неутралната зона меѓу Грција и Турција кај Еврос, бидејќи не може да влезе ниту...