16 C
Скопје

Tag : убиен

Вести Регион

„Одам да го убијам дебелиот“, рекол Лазар Вукичевиќ пред да биде убиен во куќата на смртта во Ритопек

Горан Наумовски
„Одам да го убијам дебелиот човек“ – е последното нешто што Лазар Вукичевиќ (31) од Белград им го соопштил на пријателите минатиот октомври кога заминал...
Вести Регион

Тројца уапсени за монструозното злосторство: 54 годишен Американец убиен во Белград за само 2.500 динари

Слободен печат
Американски државјанин, кој денес беше пронајден мртов во Белград, беше убиен од алчност за само 2.500 динари, дознава српскиот портал Блиц. Толку пари по злосторството...
Хроника

Вучиќ за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

Криминална група на уапсениот Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, убила многу луѓе, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој нагласи дека Беливук и неговиот соработник...
Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО I Не запира крвопролевањето во Албанија: Партиски активист Еди Рама убиен четири дена пред изборите

Слободен печат
Активистот на Социјалистичката партија (ПС), премиерот Еди Рама беше убиен во денешната престрелка во градот Елбасан. Тој беше убиен пред канцеларијата на опозициската Демократска партија...
Хроника

Убиен мигрант во близина на Лозница

Расправијата меѓу двајцата мигранти на автобуската станица во Бања Ковиљача заврши трагично. Инцидентот се случил утринава. Двајцата мигранти се скарале, па се степале. Еден од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачот потврди: Братучед на Фарел Вилијамс убиен во престрелка во Вирџинија

Слободен печат
Поп-пејачот Фарел Вилијамс синоќа потврди дека неговиот братучед, Донован Линч (25) е еден од убиените две лица во одделните престрелки во Вирџинија Бич, Вирџинија, САД....
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Кој е наркобосот што денеска беше брутално изрешетан во Тирана: Бехар Суло Софиа бил бмешан во терористичка ќелија која подготвувала напад врз муџахедините кои се сместени во Албанија

И.И.
Во центарот на Тирана, денеска е убиен 65-годишен маж, сопственик на голем број бизниси, но и познат како наркобос, кој шверцувал хероин од Турција во Албанија. –Бехар...
Вести Регион Слајдер

Во Хрватска убиен познат претприемач и уште три лица

Слободен печат
 Познат претприемач од областа на Шибеник е убиен денеска во Водице, а околу половина час подоцна, уште тројца починати биле пронајдени во зграда на Јужната...
Вести Свет

Драма во Будимпешта: Агресивен маж прободе полицаец со нож, убиен веднаш!

Илинка Иљоска
Унгарската полиција соопшти дека денес во северниот дел на Будимпешта се случил сериозен инцидент при што еден полицаец е повреден, а напаѓачот е застрелан. –...
Вести Свет

Истакнат руски научник кој работел на вакцината против ковид-19 бил пронајден мртов со убодна рана

И.И.
Истакнатиот руски научник Александар Саша Кагански (45), кој работел на вакцината против коронавирусот, бил пронајден мртов со убодна рана кога паднал од прозорецот на една...