4 C
Скопје

Трајковски: Ќе им помагам на овие млади играчи се додека ме држат нозете

Бојан Трајковски беше едeн од најдобрите начи кошаркари на натпреварот со Естонија, постигна 21 поен, а имаше и шест скокови, но за жал Македонија не ја оствари целта и не обезбеди пласман на Евробаскет.

– Жал ми е, и разочаран сум од тоа, пред сè најмногу што овие млади момци во нашиот тим нема да играат на Европското првенство догодина. И на претходните дуели покажавме дека можеме да играме со големите репрезентации, но тоа не беше доволно за да се пласираме на Евробаскетот.

Се надевам, и убеден сум дека во некои наредни квалификации ќе стигнеме до она што не успеавме да го реализираме овде. А јас ќе бидам со нациналниот тим се додека ме држат нозете, односно додека играм кошарка. Се со една цел, да им бидам од помош на овие момци кои се тука со нас, и на кои е иднината на нашата кошарка. Секогаш ќе му бидам на располагањње на нашиот национален тим, се додека играм кошарка- изјави Трајковски.

Прочитајте и...  Играа Лига на шампиони, а денеска стадионот им е руина за хорор филмови!

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан на сцената на Санремо излезе со турбо фолк песна

Слободен печат

ВИДЕО: Феникс го изненади шампионот, 50. трипл-дабл во кариерата за Јокиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Остави Коментар