17 C
Скопје

Tag : Евробаскет 2022

Кошарка Спорт

Трајковски: Ќе им помагам на овие млади играчи се додека ме држат нозете

Слободен печат
Бојан Трајковски беше едeн од најдобрите начи кошаркари на натпреварот со Естонија, постигна 21 поен, а имаше и шест скокови, но за жал Македонија не...
Кошарка Спорт

Тодоров: Го загубивме натпреварот во првото полувреме

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров, вели дека лошата игра на неговите кошаркари во првото полувреме е главната причина зашто „црвено-жолтите“ не обезбедија...
Кошарка Спорт

Пирова победа на кошаркарите, Естонија ќе игра на Евробаскет

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди пласман на Европското првенство 2022 година откако во одлучувачкиот натпревар на квалификацискиот турнир во Перм, ја совлада...
Кошарка Спорт

Квалификации за ЕП: Натпревар на одлука за кошаркарите

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска (15 ч.) против Естонија го игра најважниот натпревар во последните неколку години. Влогот од денешната средба на квалификацискиот турнир во...
Кошарка Спорт

Русија одигра за Македонија, ја совлада Естонија и ни ги продолжи надежите за Евробаскет

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација останува во трката за пласман на Европското првенство 2022 година, откако денеска прво ја совлада Италија со 87:78, а потоа и Русија...
Кошарка Спорт

Проблем за кошаркарите, без Димитријевиќ на дуелот против Естонија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска ја оствари првата победа во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 година, откако со 87:78 ја совлада Италија. Со...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатната тројка на Димитријевиќ од половина терен

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија ги задржа шансите за пласман на Европското првенство откако ја победија Италија со 87:78 во натпревар во кој блескаше Ненад Димитријевиќ....
Кошарка Слајдер Спорт

Македонија ја совлада Италија и ги задржа шансите за пласман на Евробаскет 2022

Слободен печат
Директен конкурент на Македонија за местото кое носи на Евробаскет е Естонија која во вториот денешен натпревар не смее да ја победи Русија. Со такво...
Кошарка Спорт

Тодоров со двајца тинејџери ќе брка победа над Италија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) во Перм, Русија, ќе ги започне настапите на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кое е презакажано...
Кошарка Спорт

Савичевиќ: Секој млад кошаркар сонува за настап на ЕП, учиме од постарите

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација утре ги започнува настапите на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, за пласман на Евробаскет 2022, а селекторот Александар Тодоров меѓу кошаркарите на...