29 C
Скопје

Tag : бојан трајковски

Вести Македонија

Д-р Трајковски: Самото ставање на вакцината не значи веднаш стекнување имунитет

Слободен печат
-Вакцината не значи значи имунитет со самото ставање додека помеѓу две вакцини треба да се носи заштитна маска и да се внимава, изјави матичниот лекар...
Кошарка Спорт

Трајковски: Ќе им помагам на овие млади играчи се додека ме држат нозете

Слободен печат
Бојан Трајковски беше едeн од најдобрите начи кошаркари на натпреварот со Естонија, постигна 21 поен, а имаше и шест скокови, но за жал Македонија не...
Кошарка Спорт

Трајковски: Јасно е дека Русите ќе притиснат, но Македонија оди на победа!

Слободен печат
Бојан Трајковски беше еден од четворицата играчи во нашата селекција кои премиерниот меч од квалификациите за Европското првенство 2022 во Перм го завршија со двоцифрен...
Кошарка Спорт

Трајковски: Не не интересираат никакви математики во Перм

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија интензивно се подготвува за настапот на квалификацискиот турнир во Перм кој ќе се игра од 18 до 22 февруари. Еден од...
Кошарка Спорт

Трајковски: Сакаме да играме на ЕП, ќе биде неизвесно против Естонија!

Слободен печат
Најдобрите македонски кошаркари и стручниот штаб вчера се тестираа на ковид-19 вторпат пред отпочнување на тренажниот процес, оној во Скопје. Сите добија негативен резултат, а...
Кошарка Спорт

Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер. Екипата од Битола има високи амбиции и...