• бојан трајковски

Трајковски: Освоивме прво место во кое никој не веруваше, треба да извлечеме добра поука

Еден од најискусните во македонската кошаркарска репрезентација, капитенот Бојан Трајковски е задоволен што на крајот ја остваривме целта, пласман во главните квалификации за Светското првенство, но и дека од поразот од Словаците треба да се извлече поука. – Многу работи треба да се подобрат за понатаму, но сега не е време да се говори за …

Трајковски: Освоивме прво место во кое никој не веруваше, треба да извлечеме добра поука Read More »