Tag : кошаркарска репрезентација на македонија

Кошарка Спорт

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација со два порази ги започна квалификациите за ЕП 2021 година. Во првото коло, кошаркарите загубија од Естонија во Скопје со 72:81 притоа...
Кошарка Спорт

Повредата е посилна, Димитриевиќ не игра против Русија

Слободен печат
Селекторот Александар Тодоров потврди дека за натпреварот против Русија во Перм нема да може да смета на Ненад Димитриевиќ. Кошаркарот на Хувентуд отпадна од комбинација...
Кошарка Спорт

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, ги избра 12. кошаркари кои ќе настапат на стартот од квалификациите за ЕП 2021. Последни кои отпаднаа од...
Кошарка Спорт

Тодоров: Само триумф над Естонија не е доволен за ЕП, потребни се уште една-две победи

Зоран Спасоски
Македонската кошаркарска репрезентација денеска и официјално ги започна подготовките за квалификациите за ЕП 2021, под палката на новиот селектор Александар Тодоров. Од повиканите кошаркари, единствено...
Кошарка Спорт

Кошаркарите во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија од шестиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Покрај Македонија, во шестиот шешир се...