20.8 C
Скопје

Тие се гурмани, уживаат во храната, но и постојано се гладни: Овие 5 хороскопски знаци јадат како да не постои утре!

Во вкусната храна веројатно сите уживаат, но овие пет хороскопски знаци постојано размислуваат што следно да јадат и постојано се гладни.

Откако ќе видат храна пред нив, обично ништо не останува на нивната чинија затоа што ќе изедат сè за кратко време. Дали и вие сте меѓу нив?

Бик

Дури и пред да влезе во ресторанот, бикот знае што сака да јаде. Дефинитивно е меѓу најгладните хороскопски знаци. Тој го проверува менито неколку часа пред да влезе, а исто така сака да пробува и нови јадења. Разочаран е ако храната што ја порачал не е вкусна.

Фото: Профимедиа

Вага

Вагите сакаат да грицкаат помеѓу оброците. Колку и да се обидуваат да најдат ред и рутина во оброците, тие не се придржуваат до тоа. Понекогаш појадуваат двапати, а честопати мораат и да каснат нешто пред ручекот. Не е важно за кое време од денот е – само да се јаде.

Риба

Храната рибата ја прави среќна. Тие често јадат само за да се чувствуваат добро и сакаат да јадат речиси сè. Тие исто така сакаат да јадат јадења од други култури, а најмногу  јадат кога се фрустрирани или тажни.

Фото: Профимедиа

Лав

Лавовите се вистински гурмани и сакаат фенси храна, а ја презираат брзата храна. Тие уживаат во вистински кулинарски искуства и често се фалат со јадењата што ги готват.

Овен

Овните се отворени за сè што е ново и посетуваат необични ресторани. Тие се храбри и често јадат егзотични јадења. Тие сакаат да експериментираат во сопствената кујна и да готват за своите пријатели.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар