15.8 C
Скопје

Телото на шестгодишно девојче киднапирано од нејзиниот татко е пронајдено во близина на Тенерифе

Телото на шестгодишно девојче кое го киднапирал нивниот татко од нивната помала сестра е откриено во водите околу островот Тенерифе по неколку недели потрага, што предизвика бура емоции кај Шпанците во петокот.

Оливија (6) и нејзината сестра Ана (1) се пријавени како исчезнати на крајот на април на Канарските острови, заедно со таткото од кој се разведе мајката, изјави портпаролот на цивилната заштита за Франс прес.

Ден по исчезнувањето, биле пронајдени бродот и седиштето во автомобилот на нејзиниот татко, користени од Ана, и започнал полициски претрес.

Телото на шестгодишната Оливија е пронајдено на дното на океанот во четвртокот, потврди портпаролот, а властите продолжуваат со потрагата по Ана и нејзиниот татко.

Телото на Оливија беше пронајдено на длабочина од 1.000 метри во торба за која беше прицврстено сидрото на бродот на нејзиниот татко.

Поврзани вести

Рама и Мета ја поздравија одлуката на Холандија за Албанија да почне преговори со ЕУ

Слободен печат

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Шахпаска: Креираме законско решение кое ќе одговори на денешното современо време

Слободен Печат

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште е под палка на бегалецот од Будимпешта

Слободен Печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар