12.8 C
Скопје

Tag : пронајдено

Вести Свет

Телото на шестгодишно девојче киднапирано од нејзиниот татко е пронајдено во близина на Тенерифе

Слободен печат
Телото на шестгодишно девојче кое го киднапирал нивниот татко од нивната помала сестра е откриено во водите околу островот Тенерифе по неколку недели потрага, што...
Регион Свет

Телото на девојчето сè уште не е пронајдено, паднала од даска за сурфање

Горан Наумовски
Нема трага од дваесетгодишната Ј.Ш. од Крагуевац, која вчера попладнево исчезна во водите на Гружанско езеро. Засега се знае дека девојчето на езерото било со...
Хроника

Телото на човек е пронајдено во близина на Лесковац

Безживотното тело на Радован Ранѓеловиќ од селото Стројковце, кое се наоѓа на околу десетина километри од Лесковац, било пронајдено во куќата во која тој живеел...
Хроника

Тело на маж е пронајдено во атар на село близу Ниш

Жител на нишката насечба Паси Полјана, пронашол тело на човек во својата нива. Истражителите претпоставуваат дека станува збор за 69-годишниот Србо В., кој исчезна на...
Хроника

Телото на маж е пронајдено во стан девет години по неговата смрт

Горан Наумовски
Телото на маж е откриено во стан во Осло девет години по неговата смрт, објави норвешката полиција. Телото го открил домар. Човекот чие тело е...
Регион

Пронајдено телото на Лазар Љубисављевиќ од Врање

Горан Наумовски
Безживотното тело на Лазар Љубисављевиќ (19) од Врање е пронајдено во шума во близина на гимназијата „Светозар Марковиќ“ во населбата Бело Поле. Првите откритија од...
Регион

Пронајдено мртво момче во Сурдулица

Денеска во Сурдулица (Србија) е пронајдено тело на млад човек, за кого полицијата се сомнева дека е Лазар Љубисављевиќ (19), кој се води како исчезнат...
Регион

Пронајдено тело на Ада Циганлија во Белград

Безживотно тело е пронајдено на Ада Циганлија во Белград. Телото е откриено околу 14:30 часот. Сè уште не е познат идентитетот на починатиот и начинот...
Регион

Близу Лесковац пронајдено телото на човек во фаза на распаѓање

Во селото Винарце, во близина на Лесковац, е пронајдено тело на човек стар околу 45 години. Ужасната слика е откриена во родната куќа во која...
Хроника

Пронајдено исчезнато 10-годишно девојче

Пред четири дена во полиција било пријавено од страна на родител исчезнување на 10-годишно девојче од Скопје.  Десетгодишната М.К. од Скопје била пронајдена и вратена...