12.8 C
Скопје

Tag : тенерифе

Вести Свет

Телото на шестгодишно девојче киднапирано од нејзиниот татко е пронајдено во близина на Тенерифе

Слободен печат
Телото на шестгодишно девојче кое го киднапирал нивниот татко од нивната помала сестра е откриено во водите околу островот Тенерифе по неколку недели потрага, што...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец веќе го имаше и третиот најдобар потег во најсилното шпанско првенство. Сезоната исполнета со многу убави моменти, Ненад Димитријeвиќ ја заокружи и со...
Вести Свет

Поради хаварија во мрак целиот остров Тенерифе

Слободен печат
Целиот шпански остров Тенерифе остана без електрична енергија поради што се погодени околу 950.000 домаќинства. Хаваријата се случи околу 9:45 по локално време. Причините за...
Вести Свет

Патување во Шпанија во време на корона не е добра идеја – еве зошто одмор на Тенерифе е голем ризик

Слободен печат
Шпанија има забележана бројка од 1.231 случај на заболени од коронавирус, а 27 лица досега починаа. Откако 1.000 туристи беа ставени во карантин на две...
Вести Свет

Заврши драмата во хотелот во Тенерифе, гостите немаат симптоми на коронавирус

Слободен печат
Ниту еден од преостанатите 700 гости во хотелот на Канарските острови, кој беше ставен во карантин поради новиот корона вирус, не покажува симптоми на болеста....
Вести Свет Слајдер

Поради гостин од Италија позитивен на Ковид-19 во карантин цел хотел на Тенерифе

Слободен печат
Еден хотел на Тенерифе, најголемиот остров на шпанските Канарски Острови денеска е ставен во карантин и на гостите им е забрането да го напуштат објектот, откако...
Магазин

Најубавите оперски куќи во светот

Слободен Печат
Помалку е повеќе? Не, повеќе е повеќе, кога станува збор за Тенерифе Опера Хаус, отворена во септември 2003 година, во главниот град на Тенерифе, Санта Круз....
Спорт Фудбал

Солзи радосници, играчот на Депортиво не можеше да ги сокрие емоциите! (ВИДЕО)

Слободен печат
На легендарниот „Риазор“ со погодокот на Ноласкоајн (90+5) го совладаа Тенерифе со 2:1 и така ја прекинаа неверојатната негативна серија во која се најдоа. Дури...