СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција! - Слободен печат

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

Грција треба да биде само потврда на успешниот квалификациски циклус, а „црвено-жолтите“ ќе се обидат на најдобар можен начин го заверат учеството на ЕУРО 2020.

Македонската репрезентација во средата го обезбеди пласманот на континенталниот собир наредната година со триумфот над Турција во Ескишехир.

Загубивме изненадувачки на првиот меѓусебен дуел во Кожани од Грција, но избраниците на Брестовац посакуваат да се реваншираат за тој пораз.

mktickets.mk

Продажната мрежа МКТикетс известува дека денеска ќе бидат пуштени во продажба билетите за ракометниот меч Македонија-Грција.

Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет на салата и насоките од организаторот, билетите во строго ограничен број ќе бидат пуштени во продажното место на МкТикетс во Струмица, Кафе бар Концепт.

Цената на билетот е 200 денари. Средбата ќе се одигра в недела (16 јуни) во салата „Парк“, Струмица со почеток од 18.00 часот.

Прочитај повеќе

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат

Салах знае зошто Ливерпул не го победи Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дончиќ одличен во дербито на Западот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гостивар непријатно го изненади шампионот МЗТ Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

11 + 2 =

Прочитај повеќе

Португалија е новата ракометна сензација во Европа

Слободен печат

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат