17.8 C
Скопје

Tag : струмица

Жена Живот Магазин Магазин слајдер Ракомет Слајдер Спорт Сцена

ФОТО | СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Струмичанката Душица и познатиот хрватски ракометар Карачиќ го кажаа судбоносното „да“

СП. / В.Т.
Хрватскиот репрезентативец и поранешен играч на РК „Вардар“ и Душица Андоновска, поранешен модел од Струмица, се венчаа во тајност, а фотографиите ги објави соиграчот од...
Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ГАЛЕРИЈА | Неодолива градина во центарот на Струмица: Цвеќињата се како луѓето, се чувствува кога се среќни, а кога тажни

Јасмина Кантарџиева Димков
Семејната градина на Кристина Трендова се наоѓа во центарот на Струмица, веднаш зад црквата „Свети Димитрие и Григорие“. Стара е над педесет години и доживела...
Вести Македонија Слајдер

ФОТО: Заев отвори канцеларија во Струмица каде на викендите ќе има средби со граѓаните

Слободен печат
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните.  Оваа канцеларија претставува уште една...
Останатo Спорт

Данска „златна“ во Струмица, македонските одбојкари со сребро во Европската лига

Слободен печат
Вечерва во салата „Парк“ во Струмица во големото финале на Европската сребрена лига најдобрата македонска одбојкарска репрезентација загуби од Данска со резултат 1:3. Воедно после...
Вести Хроника

Две девојчиња повредени во струмичко откако врз нив паднала лулашка

Слободен печат
Две малолетни девојчиња се повредени на роденденска забава во двор на угостителски објект во селото Борисово, откако врз нив паднала лулашка. Според соопштението на СВР...
Хроника

Четворица повредени во две сообраќајки во Струмица и Делчево

Вчера на регионалниот пат Берово –Делчево, во село Тработивиште, возило „опел корса” управувано од А.Д.(19) од село Разловци, делчевско, излетало од патот. Во незгодата со...
Вести Македонија

ДИЗС санкционира физички лица во Струмица и Куманово поради собирање отпаден материјал без дозвола

Слободен печат
 Државниот инспекторат за животна средина информира дека парично биле казнети физички лица кои во Струмица и Куманово без дозвола собирале отпаден метал од електрична опрема,...
Останатo Спорт

Македонските одбојкари со прв пораз во Европската сребрена лига

Слободен печат
После двете победи над Кипар и Израел, денеска во Струмица најдобрата македонска одбојкарска репрезентација го претрпе првиот пораз во Европската сребрена лига. Избраниците на селекторот...
Хроника

Измамник од Скопје е откриен во струмичка кафеана

Полициски службеници во Струмица синоќа лишиле од слобода скопјанец баран по распишана централна потерница, информира денеска МВР. – Во 20.35 часот од страна на полициски...
Вести Македонија Слајдер

Семејството на Верица Белчовска во Струмица ќе добие стан на користење

Слободен печат
Семејството на починатата Верица Белчовска ќе добие стан на користење, во Струмица, со одлука на Комисијата за станбени прашања во Владата, соопшти министерот за транспорт...