Tag : ескишехир

Ракомет Спорт

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен печат
После победата од 26:23 на вчерашниот меч против Турција, денеска македонската сениорска репрезентација во рамките од ЕХФ-неделата ремизираше против Италија со резултат 26:26. И на...
Ракомет Спорт

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

Слободен печат
Грција треба да биде само потврда на успешниот квалификациски циклус, а „црвено-жолтите“ ќе се обидат на најдобар можен начин го заверат учеството на ЕУРО 2020....
Ракомет Спорт

Костески: Знаев дека ќе биде тешко против Турција!

Сениорската машка репрезентација на Македонија ја совлада репрезентацијата на Турција со резултат 25:26 и е на првото место во групата во квалификациите за ЕП 2020....
Ракомет Спорт

„Мисија ЕУРО 2020“: Ракометарите спремни за турскиот „пекол“! (ФОТО)

Коминовски Фидан
Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16 играчи на кои ќе смета за мечот ги одработија последните подготовки во салата каде вечерва од 18:00 часот по...