Костески: Знаев дека ќе биде тешко против Турција! - Слободен печат

Костески: Знаев дека ќе биде тешко против Турција!

Сениорската машка репрезентација на Македонија ја совлада репрезентацијата на Турција со резултат 25:26 и е на првото место во групата во квалификациите за ЕП 2020.

Овој меч се одигра во Ескишехир, а токму за Селка Ескишехир настапуваше своевремено нашето десно крило и повремен репрезентативец, Никола Костески кој беше дел и од Борец и Металург.

– Знаев дека ќе биде тешко против селекцијата на Турција, бидејќи луѓето во Ескишехир го сакаат ракометот – ни изјави Костески.

facebook.com/Nikola Kosteski

Со Татран Прешов ја освои титулата во словачкиот шампионат. Фановите го избраа и за најдобар играч на сезоната.

– Во Татран Прешов имав убави моменти, бев добро прифатен, од сите го дадов максимумот и на крај го освоивме првото место. Но, јас нема да продолжам во Татран Прешов, не успеавме да се договориме и моментно сум слободен играч – додаде Костески во краткиот разговор.

Прочитај повеќе

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат

Џордан откри кој за него е најдобар европски кошаркар во НБА

Слободен печат

Спектакл во Мелбурн: Кирјос си закажа дуел со Надал

Слободен печат

Екс претседател на Германската федерација е одговорен за смрт на стотина луѓе

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + two =

Прочитај повеќе

Лукаку: Конте ми кажа дека сум ѓубре

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат