Tag : брестовац

Ракомет Спорт

Одредени термините за ЕП: Македонија од 20.30 часот против Украина!

На ЕП обезбедивме настап преку квалификациите каде што беше освоено првото место пред Исланд, Турција и Грција. Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација ќе игра во...
Ракомет Спорт

Треба ли Миркуловски да се врати во националниот тим?

Миркуловски кој до сега ги бранеше боите на бундеслигашот Вецлар е секако ракометар со големо искуство, настапувајќи на континенталните собири. Селекторот на репрезентацијата, Данило Брестовац...
Ракомет Спорт

Кои ќе ни бидат ривали на ЕУРО 2020?

Ќе има шест групи од по четири репрезентации во Грац, Виена, Трондхајм (две групи), Малме и Гетеборг. Првопласираните две од секоја група од прелиминарната фаза...
Ракомет Спорт

Брестовац со три промени, Крстевски замена за Стоилов

Коминовски Фидан
Во неделниот натпревар селекцијата на Македонија ќе настапи со три промени во однос на претходниот дуел одигран против Турција во Ескишехир. На местото на Стојанче...
Ракомет Спорт

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Ги „прегазивме“ Грците, нека биде така и в недела!

Коминовски Фидан
Дуелот е закажан за в недела од 18.00 часот во салата „Парк“ во Струмица, се очекуваат полни трибини, максимална поддршка и секако со голема надеж...
Ракомет Спорт

Костески: Знаев дека ќе биде тешко против Турција!

Сениорската машка репрезентација на Македонија ја совлада репрезентацијата на Турција со резултат 25:26 и е на првото место во групата во квалификациите за ЕП 2020....
Ракомет Спорт

„Мисија ЕУРО 2020“: Ракометарите спремни за турскиот „пекол“! (ФОТО)

Коминовски Фидан
Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16 играчи на кои ќе смета за мечот ги одработија последните подготовки во салата каде вечерва од 18:00 часот по...