Одредени термините за ЕП: Македонија од 20.30 часот против Украина! - Слободен печат

Одредени термините за ЕП: Македонија од 20.30 часот против Украина!

На ЕП обезбедивме настап преку квалификациите каде што беше освоено првото место пред Исланд, Турција и Грција.

Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација ќе игра во Виена во групата Б заедно со селекциите на Чешка, Украина и домаќинот Австрија.

На 10. јануари избраниците на селекторот Данило Брестовац во првото коло ќе ги одмерат силите против Украина со почеток од 20.30 часот.

Принтскрин/eurohandball.com

Во второто коло „црвено-жолтите“ на 12 јануари од 16.00 часот ќе играат против Чешка, а два дена подоцна на 14 јануари во 18.15 часот против Австрија.

Според системот на натпреварување, најдобропласираните две селекции од секоја група ќе обезбедат пласман во следната фаза.

Групата Б во која се наоѓа Македонија, ќе вкрсти со групите А и Ц, а натпреварите во таа новоформирана главна група 1, исто така ќе се играат во Виена.

Прочитај повеќе

Лесен триумф за Зверев, Тим спречи сензација

Слободен печат

Вилијамсон конечно дебитираше во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул е неверојатен сезонава, може да собори дури 10 рекорди во Премиер лигата

Слободен печат

Рајола, Мендеш и останатите агенти и се закануваат на ФИФА

Слободен печат

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

eight + 10 =

Прочитај повеќе

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат