чешка Archives - Слободен печат

Tag : чешка

Вести Планета Слајдер

Најмалку осуммина загинати при пожар во болница во Чешка

МИА Агенција
Најмалку осум луѓе  загинаа, а 30 се повредени во пожар што изби во псхијатриска болница во чешкиот град Вејпрти. Портпаролот на регионалната противпожарна служба изјави...
Вести Планета

По три години, првпат регистриран птичји грип во Чешка

Слободен печат
Во Чешка по три години за првпат е регистриран високо патоген вирус на птичји грип Х5Н8. Чешкитата државна ветеринарна администрација соопшти дека епидемијата е пријавена...
Ракомет Спорт

Шпанија „зрела“ за медал, Чешка немоќна во Виена (ВИДЕО)

Денеска официјално започна главната фаза на Европското првенство, на првиот дуел од групата 1 во Виена шпанската репрезентација ја оправда фаворитската улога славејќи против Чешка...
Ракомет Слајдер Спорт

Лазаров: Заслужуваме секаква критика, сакам да им се извинам на сите!

Слободен печат
Македонската репрезентација после стартната победа над Украина и двата порази од Чешка и Австрија не успеа да ја оствари целта, пласман во главната фаза, па...
Ракомет Спорт

Чесите презадоволни: Ние сме во транс

Слободен печат
Атмосферата во таборот на Чешка е на високо ниво откако вчера ја совладаа Македонија со што се вклучија во борбата за освојување на едно од...
Ракомет Спорт

Лазаров најдобар стрелец, Талески го има најбрзиот шут на ЕП! (ФОТО)

Слободен печат
Од една страна тагуваме поради поразот на македонската машка сениорска ракометна репрезентација од Чешка во второто коло од прелиминарната фаза во групата „Б“ во Виена....
Ракомет Спорт

Талески: Расположен само Лазаров, во финишот нè фати и заморот!

Слободен печат
Нашата најдобра репрезентација е свесна за пропуштеното дека ќе мора да оди по „потешкиот пат“ за пласман во главната фаза, со триумф над еден од...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Нијанси решаваа против Чешка, против Австрија на победа

Слободен печат
Нашето десно репрезентативно крило Гоце Георгиевски вели дека нијанси решаваа на вториот меч на Европското првенство кој го загубивме од Чешка со 27:25. И покрај...
Ракомет Слајдер Спорт

Драма со несреќен крај: Чешка се радува, Галија ја запре Македонија!

Слободен печат
Во вториот натпревар на Европското ракометно првенство најдобрата машка ракометна репрезентација на Македонија во Виена го претрпе првиот пораз 27:25 од Чешка. Македонија поведе со...
Ракомет Слајдер Спорт

Фантастична поддршка: 5000 македонски навивачи за „пекол“ на Чесите во Виена!

Слободен печат
Се зголемува бројот на нашите ракометни фанови во Виена, денеска од 16.00 часот во второто коло Македонија ќе игра против Чешка, со нов триумф ќе...