5 C
Скопје

Tag : татран прешов

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Нов пораз на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата!

Слободен печат
Денеска екипата на Еурофарм Пелистер го забележа вториот пораз сезонава во регионалното натпреварување. По неуспехот во Загреб битолскиот состав беше надигран во Словачка од Татран...
Ракомет Спорт

Костески: Да се надмине тешкиот период, не смееме да потфрлиме во Словачка!

Слободен печат
В сабота од 17.45 часот во Словачка екипата на Еурофарм Пелистер ќе има нов натпревар во СЕХА Газпром лигата, а противник е составот на Татран...
Ракомет Спорт

СЕХА Лига: Е. Пелистер го растури Татран

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер остварија убедлив триумф од 28:16 над Татран Прешов во дуелот од третото коло во СЕХА Лигата. Ова беше вкупно петта победа...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Одбраната е клучот за победа над Татран

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре (17.45 ч.) ги продолжуваат настапите во СЕХА Лигата и тоа против Татран Прешов во рамките на третото коло. Пелистерци во...
Ракомет Спорт

Одложен натпреварот на Еурофарм Пелистер против Рајн Некар Левен!

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одложи натпреварот од деветтото коло на групата „Д“ во Лига Европа помеѓу Еурофарм...
Ракомет Спорт

Вујо и Загреб пред пласман на Ф4 во СЕХА-лигата

Слободен печат
Екипата на Загреб која ја предводи поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, оствари голема победа од 21:25 на гостувањето кај Татран...
Ракомет Спорт

Вардар против Татран го потврдува првото место во СЕХА

Слободен печат
Првиот од двата последни натпревари во групната фаза македонските шампиони ќе го играат денеска од 20.15 часот во СЦ „Јане Сандански” против Татран Прешов. Екипата...
Ракомет Спорт

ЛШ: „Вртенката“ на Маџовски во ТОП 5 голови на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23:24 во петтото коло од групата „Ц“ во Лигата на шампионите, гостите до триумфот стигнаа...
Ракомет Спорт

Ојлески: Како да ни „судено“ вака да завршуваме и разочаруваме!

Слободен печат
Иако пред натпреварот веруваа ракометарите на Еурофарм Работник дека можат да стигнат и до втората победа во Лигата на шампионите, тоа не се случи. Македонскиот...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник со ужасен финиш, Татран ја освои Битола!

Слободен печат
Денеска во рамките од петтото коло во ракометната Лига на шампионите повторно во еден нов крајно драматичен натпревар во салата „Боро Чурлевски“ минимален пораз на...