Tag : квалификации еп 2020

Спорт Фудбал

Македонија остана на 68 место на ФИФА листата

Слободен печат
Денеска е објавена најновата ранг листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА) во која Македонија не напредуваше, ниту назадуваше. Останавме на 68 место со 1347 поени,...
Спорт Фудбал

Огромна е желбата и кај Елмас – јасна порака од „Дијамантот“! (ФОТО)

Слободен печат
После завршувањето на квалификациите за ЕП 2020, македонската фудбалска А репрезентација го освои третото место во својата група како најдобар пласман во историјата на едни...
Спорт Фудбал

Пандев: Оваа генерација може, публиката ќе биде нашиот 12 играч!

Слободен печат
За нашиот најдобар национален тим пласманот е најдобар во историјата во квалификации за големо натпреварување. Македонија на Националната арена „Тодор Проески“ одигра одлично, создаде многу...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Сакаме на ЕП 2020, само комплетни можеме да го победиме Косово!

Слободен печат
Најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје против Израел (1:0) во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 година....
Спорт Фудбал

Победа над Израел и историско трето место за Македонија

Слободен печат
Во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје триумфираше минимално над Израел со 1:0....
Спорт Фудбал

Е, затоа ќе го гледате Европското првенство на ТВ!

Слободен печат
Словенците во првиот натпревар во септември славеа со 2:0, а тогаш повеќе од самиот меч се зборуваше за изјавата која ја имаше голманот на Словенија,...
Спорт Фудбал

Со Пандев и Стојановски го напаѓаме Израел! (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 кои ќе стартуваат вечерва во последниот квалификациски натпревар за ЕП 2020 против Израел (20.45 часот) на Националната арена...
Спорт Фудбал

Фудбалерите преку Израел го бркаат третото место

Слободен печат
Нашата најдобра селекција на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе ги заврши квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, а избраниците на селекторот...
Спорт Фудбал

Ирците испаднаа, Данска и Швајцарија патуваат на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва дознавме уште две репрезентации кои ќе играат на наредниот континентален собир, а тие дојдоа од квалификациската група „Д“. До стартот на осмото коло ниту...
Спорт Фудбал

ЕУРО 2020: Требаше да го прослави првиот гол, Роналдо му го „украде“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Првенецот на Жота за само една секунда се претвори во 99 погодок на Кристијано Роналдо во дресот на најдобрата репрезентација на Португалија. Фудбалерите на Португалија...