Огромна е желбата и кај Елмас – јасна порака од „Дијамантот“! (ФОТО)

После завршувањето на квалификациите за ЕП 2020, македонската фудбалска А репрезентација го освои третото место во својата група како најдобар пласман во историјата на едни квалификации.

За нашата најдобра фудбалска селекција останува уште една опција за пласман на континенталниот собир, а тоа е Лигата на нации.

Во новото УЕФА натпреварување ни се потребни уште две победи за историски пласман.

На тоа се надева и еден од нашите најталентирани фудбалери Елиф Елмас кој се огласи на својот „Инстаграм“ профил:

– Трето место, историја. ЕУРО 2020 нѐ чека – напиша Елмас.

Во квалификациската група „Г“ токму нашиот фудбалски „Дијамант“ беше најефикасниот стрелец на Македонија со четири голови, односно трет стрелец во оваа група зад Еран Захави (Израел, 11) и Марко Арнаутовиќ (Австрија, 6).

Прочитајте и...  Прекината седницата за одлуките за вонредна состојба, продолжението дополнително ќе биде закажано

Прочитај повеќе

Аталанта го понижи Лацио сред Рим

Слободен печат

Германскиот суперкуп за Баерн Минхен (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде Михаел Шумахер ќе го продолжи лекувањето, само три лица смеат да го посетат (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Ништо од трансферот: Локомотив Москва се обиде да го измами Манџукиќ

Слободен печат

„Петарда“ на Интер на гостувањето кај Беневенто (ВИДЕО)

Слободен печат

Милан го продаде Пакета и загуби 17 милиони евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Имер опиша како е да се игра против Ѓоковиќ: Се чувствував како да ме дави змија

Слободен печат

Нејмар во проблеми: На Шпанија и должи 34 милиони евра за неплатен данок

Слободен печат

Умит Каран се врати на клупата на Шкупи: Имаме шампионски тим

Слободен печат

Драма на Ролан Гарос, Бертенс заврши во количка, противничката и порача е*и се

Слободен печат

Ролан Гарос: Надал супериорно во третото коло

Слободен печат

Елмас и Пандев ќе играат против Косово, нивните тестови на корона се негативни

Слободен печат