Пандев: Оваа генерација може, публиката ќе биде нашиот 12 играч!

За нашиот најдобар национален тим пласманот е најдобар во историјата во квалификации за големо натпреварување.

Македонија на Националната арена „Тодор Проески“ одигра одлично, создаде многу шанси, постигна еден гол на Бобан Николов во 45+2 минута, сосема доволно за победа за крај.

Горан Пандев беше стартер и играше до 79. минута кога беше заменет од Аврамовски.

-Оваа генерација може! Се надеваме дека ќе ја израдуваме македонската јавност. Имаме долго време до натпреварот со Косово и мислам дека имаме големи шанси. Публиката ќе биде нашиот 12 играч- вели капитенот на македонската А репрезентација, Пандев.

Сега погледите се насочени во Лигата на нации иако до плејофот има уште нешто повеќе од четири месеци, во полуфиналето дома на 26 март 2020 година го пречекуваме Косово и доколку триумфираме пет дена подоцна ќе играме со подобриот од Грузија и Белорусија. Победникот од Лигата „Д“ ќе си обезбеди настап на наредното Европско првенство.

Прочитајте и...  ЕУ: Случувањата во Србија не се пречка за дијалогот со Косово

Прочитај повеќе

Де Бласио: „УС Опен“ ќе се одржи, но без публика!

Слободен печат

Анри клечеше осум минути и 46 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат