• лига на нации

Лига на Нации: Извлечени паровите за Ф4 турнирот

Во јуни ќе се игра завршниот турнир во Лигата на Нации на кој домаќин е Холандија, а денеска се одржа ждрепката. Холандскиот ветеран Весли Снајдер ги влечеше паровите, a неговата Холандија ќе се соочи против Хрватска, додека во второто полуфинале ќе играат Шпанија и Италија што е реприза на минатогодишното полуфинале. Првото полуфинале се игра …

Лига на Нации: Извлечени паровите за Ф4 турнирот Read More »