Tag : лига на нации

Спорт Фудбал

Јовановски: Доколку бидеме во прав состав, нашите шанси во Тбилиси ќе бидат и поголеми!

Фидан Коминовски
На 12 ноември 2020 година најдобрата македонска репрезентација предводена од селекторот Игор Ангеловски ќе го игра финалето од Лигата на нации (Лига „Д“) против Грузија...
Спорт Фудбал

По поразот од Македонија ги загубија и нервите, косовски репрезентативци се испотепале меѓу себе

Слободен печат
По поразот но 8. октомври во полуфиналето на баражот од Лигата на нации кој се играше во Скопје, во репрезентацијата на Косово е тензична атмосферата....
Спорт Фудбал

Вајс: Ремито е наша грешка, импресиониран сум од Пандев 

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Грузија, Владимир Вајс изјави дека жали што неговата репрезентација ја испушти победата и упати пофални зборови за капитенот на македонската...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Мегваер ги зави во црно Англичаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Селекцијата на Данска го приреди најголемото изненадување во вечерашните натпревари во Лигата на нации со победата над Англија од 0:1 и тоа по заслуга на...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Покажавме дека Македонија никогаш не се предава

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен по ремито со Грузија бидејќи „црвено-жолтите“ останаа непоразени и се лидери на табелата на две...
Слајдер Спорт Фудбал

Алиоски во судиското продолжение и донесе реми на Македонија

Зоран Спасоски
Со ова реми Македонија остана на делба на првото место на табелата во групата 2 заедно со Грузија на две кола до крајот на Лигата...
Спорт Фудбал

Состави: Македонија во офанзива против Грузија

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски иако има големи проблеми со повредени и суспендирани играчи, вечерва (20.45 часот) против Грузија ќе излезе со...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Македонија во битка за врвот против Грузија!

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија денеска од 20.45 часот против Грузија на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе го игра натпреварот од четвртото коло во Лигата...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Дожд од голови во Келн, Шпанија падна во Киев (ВИДЕО)

Слободен печат
Во најефикасниот натпревар на вечерта во натпреварите од Лигата на нации, Германија и Швајцарија одиграа 3:3. Швајцарците по само 26. минути игра имаа предност од...
Спорт Фудбал

Селекторот на Грузија: Сакаме победа и прво место во групата

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер (20.45 часот) ја очекува натпревар од Лигата на нации со добро познат ривал, селекцијата на Грузија против која идниот месец...