Tag : билети

Вести Скопје Слајдер

ЈСП: Од утре продолжуваат да важат бесплатните годишни студентски билети

Слободен печат
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ги информира граѓаните дека од утре, вторник (19.05.2020 год) продолжуваат да важат бесплатните годишни студентски билети за користење на јавниот превоз....
Вести Свет

ЕК препорачува ваучери за откажаните летови и патувања

Слободен печат
Европските авио и туристички компании треба да понудат ваучери за патниците на летовите и туристичките патувања кои биле откажани поради коронавирусот,  а кои би имале...
Спорт Фудбал

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат
Тие инсистираат да се игра за време на летото и да се заврши актуелната сезона бидејќи не сакаат да останат без милијарда евра поради ТВ...
Спорт Фудбал

Навивачите на вистинскиот тим во Лајпциг купија 62.000 влезници за натпревар со „невидлив“ противник

Слободен печат
Екипата на Лајпциг за неполни 10 години, благодарение на сопственикот на Ред Бул, Дитрих Матешиц, стана германски фудбалски гигант кој расте и во европски рамки....
Спорт Фудбал

Билетите за дуелот со Косово распродадени, а Филипче смета дека најдобро е да се игра без публика

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија објави дека сите билети за натпреварот против Косово се продадени и доколку не дојде препорака од Владата за евентуална забрана за...
Спорт Фудбал

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат
Влезниците за бараж натпреварот помеѓу Македонија и на Косово во полуфиналето од Лигата на нации ќе почне во понеделник. Место на северната и на јужната...
Вести Скопје

БИЛЕТОТ МОРА ДА СЕ ИЗБРИЧИ ДО КРАЈОТ НА ВОЗЕЊЕТО: ЈСП го згреши албанскиот превод на новиот билет (ФОТО)

Слободен печат
Билетите за едно возење во автобусите на ЈСП кои вчера беа пуштени во продажба по цена од 50 денари содржат cкандaлозни грешки во користењето на...
Кошарка Спорт

Да испишеме нова историја: Бодрете ги кошаркарите за 100 денари против Естонија!

Слободен печат
Нашата најдобра кошаркарска репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Европското првенство 2021 година. Избраниците на новиот селектор Александар Тодоров првиот натпревар од квалификациите ќе...
Останатo Спорт

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат
Помалку неочекувано во финалето на НФЛ лигата, популарниот Супербол ќе се сретнат екипите на Сан Франциско и Канзас сити, а билетите за најгледаниот спортски настан...
Вести Забава Култура Магазин

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Утринскиот новогодишен концерт на Виенската филхармонија е навистина прекрасен настан за почеток на новата година, кој традиционално се одржува од 1939. година и е нешто...