Стар рецепт за целосно чистење на дебелото црево: Исфрлете ја слузта, отпадот и паразитите за три недели! (РЕЦЕПТ)

Знаете како велат: „Од стомакот се почнува“!

Ви претставуваме рецепт со чија помош за три недели во целост ќе ја отстраните повеќегодишната наталожена слуз, фекалниот отпад и паразитите од дебелото црево и тоа благодарение на – лененото семе.

Како се применува:

Прва недела: 1 лажица ленено брашно + 100 грама кефир.
Втора недела: 2 десертни лажици ленено брашно + 100 грама кефир.
Трета недела: 3 десертни лажици ленено брашно + 150 грама кефир.

Подготовка:

Препорака е лененото брашно да го направите сами, така што лененото семе ќе го сомелете во електричен млин за кафе. Оваа мешавина консумирајте ја наместо појадок. Во текот на чистењето на цревата не се препорачува да консумирате слатки, а препорака е и да испиете минимум два литри вода дневно.

Прочитајте и...  „Петровиот принцип“: Зошто има многу неспособни луѓе на високите позиции?

Прочитај повеќе

И, што е, на крајот на краиштата, феминизaм? Феминизмот е синоним на зборот еднаквост

Ј.К.Д

„Last Expedition“ со нова верзија на „Шефе“ – за XXI век (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Слободен печат

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат