Спектакуларен првенец за Петручи во Италија (ВИДЕО) - Слободен печат

Спектакуларен првенец за Петручи во Италија (ВИДЕО)

Интересен е податокот што ова е прва победа на Петручи во „кралската“ категорија, а до триумфот практично дојде во последните метри од трката, за само 43 илјадити делови од секундата беше побрз од Марк Маркез кој во квалификациите ја обезбеди пол позицијата.

Победничкиот подиум го комплетираше уште еден возач на Дукати, Андреа Довициозо, а зад него заврши Алекс Ринс на Сузуки на четвртата позиција.

Трката ја одбележа и откажувањето на легендата Валентино Роси, „Докторот“ на Јамаха прво имаше контакт со Жоан Мир на Сузуки, а потоа излета од патеката.

Прочитајте и...  Агинагалде: Ја сонувавме победата и успеавме

Водечки во генералниот пласман е Маркез со 115 бодови, следен од Довициозо (103), Алекс Ринс (88)…

Наредната трка ќе се вози во Шпанија, поточно Барселона, на 16 јуни.

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

fourteen − 2 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат