16 C
Скопје

Tag : дукати

Останатo Спорт

МОТО ГП: Триумф на Милер во Ле Ман

Слободен печат
Возачот на Дукати, Џек Милер дојде до втората победа по ред откако славеше на трката за Големата награда на Франција која е петта во шампионатот....
Останатo Спорт

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Слободен печат
Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа...
Останатo Спорт

ВИДЕО: А имаше лошо претчувство, возачот на „Дукати“ Мартин пренесен во болница!

Слободен печат
Шпанецот Хорхе Мартин доживеа несреќа на МотоГП тренингот за Големата награда на Португалија… Тој излета од патеката на излезот од седмиот свиок, падна од моторот...
Останатo Спорт

Мото ГП: Петручи најдобар на дождливата трка во Ле Ман

Слободен печат
Италијанецот се покажа како најснаодлив на доздчивата трка во Ле Ман и дојде до првата победа сезонава, а втора во кариерата во Мото ГП класата....
Останатo Спорт

Спектакуларен првенец за Петручи во Италија (ВИДЕО)

Интересен е податокот што ова е прва победа на Петручи во „кралската“ категорија, а до триумфот практично дојде во последните метри од трката, за само...