Каков старт во Премиерлигата, имаме спектакл на „Олд Трафорд“

premierleague.com

Уште на самиот старт од сезоната 2019/2020 имаме дерби кое што ќе се игра на „Олд Трафорд“ меѓу екипите на Манчестер јунајтед и Челзи.

Новата премиерлигашка сезона ќе започне на 9 август 2019 година на „Енфилд“ каде што Ливерпул ќе го пречека Норич.

Манчестер сити одбраната на титулата ќе ја започне на гостувањето кај Вест Хем.

Целиот распоред на натпревари за новата сезона во Премиер лигата можете да го погледнете ТУКА

Премиер лига (2019/2020)

1. коло, двојки –

9 август
Ливерпул-Норич

10 август
Вест Хем-Манчестер сити
Борнмут-Шефилд јунајтед
Барнли-Саутемптон
Кристал Палас-Евертон
Лестер-Вулверхемптон
Ватфорд-Брајтон
Тотенхем-Астон Вила

11 август
Њукасл-Арсенал
Манчестер јунајтед-Челзи

Видео на денот