Tag : дерби

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Баерн подобар во дербито против Дортмунд!

Слободен печат
Во бундеслигашкото дерби викендов екипата на Баерн Минхен триумфираше со конечен резултат 2:3 против составот на Борусија Дортмунд. Стрелци кај баварскиот гигант беа Алаба, Левандовски...
Кошарка Спорт

Драма во Градски парк: Првата рунда на „вечните“ за Работнички!

Слободен печат
Паузата како да не влијаеше премногу кај двата најтрофејни клуба во нашата земја. Не им посмета продолжениот период за почеток на новата сезона на вечните...
Спорт Фудбал

Јувентус домаќин на Барса во дербито на ЛШ

Слободен печат
Двата тима пред натпреварот во Лигата на шампионите влегуваат после неуспесите во своите домашни лиги. „Старата дама“ ремизираше со Верона (1:1), додека Барселона беше поразена...
Спорт Фудбал

„Црвено-црна“ пресметка во Првата лига

Слободен печат
По двонеделна пауза денеска продолжуваат возбудувањата во Првата македонска фудбалска лига и тоа со „црвено-црното“ дерби. На Националната Арена „Тодор Проески“ од 14.30 часот, Вардар...
Спорт Фудбал

Швеѓанецот подготвен за дербито: Ибра негативен на коронавирус!

Слободен печат
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е негативен на коронавирусот, објави „Ибракадабра“. Тој се опорави откако претходно беше откриено дека има ковид-19 пред мечот од квалификациите за...
Спорт Фудбал

Прва лига: Во финишот избега победата на Вардар

Слободен печат
Во последниот натпревар од осмото коло викендов во Првата македонска лига одигран во Битола ремизираа екипите на Пелистер и Вардар со резултат 1:1. Скопските „црвено-црни“...
Спорт Фудбал

Ливерпул шампионски на „Стемфорд бриџ“, Мане го урна Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во дербито од второто коло во Премиер лигата составот на Ливерпул со конечни 0:2 триумфираше против големиот ривал Челси. Играчите предводени од менаџерот Јирген...
Кошарка Спорт

Новата кошаркарска сезона почнува со дербито Работнички-МЗТ!

Слободен печат
Новата сезона во Првата лига-мажи ќе почне на 3.октомври, одлучи Здружението на претставниците на клубовите кои се дел од прволигашката конкуренција, на состанокот кој го...
Спорт Фудбал

Милан славеше во дербито, Рома сè подалеку од ЛШ! (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од неделната програма во најсилното италијанско првенство во дербито на 28 коло Милан беше подобар од Рома со 2:0. На стадионот „Сан...
Спорт Фудбал

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат
И дефинитивно е познат датумот кога ќе се рестартираат возбудувањата во најсилното англиско првенство. Како што информираат британските медиуми, Премиер лигата ќе ја продолжи сезоната...