НЕРЕАЛНИ БРОЈКИ: Сити двојно потрошил од Реал и Барса! (ФОТО) - Слободен печат

НЕРЕАЛНИ БРОЈКИ: Сити двојно потрошил од Реал и Барса! (ФОТО)

Манчестер сити почна да доминира во Англија, но трофејот во Лигата на шампионите и натаму остванува недостижен.

Сити успеа сезонава повторно да ја освои титулата во Премиер лигата пред екипите на Ливерпул, Челзи, Тотенхем, Арсенал…

Верувале или не, „граѓаните“ од 2008 година до денес потрошиле една неверојатна сума пари на фудбалери.

Принтскрин – Трансфермаркт

Според „Трансфермаркт“, Манчестер сити на засилувања потрошил 1,2 милијарда фунти.

Тоа е двојно повеќе од шпанските гиганти Реал Мадрид (658,30 милиони фунти) и Барселона (658,48) кои пак доминираат во Европа во изминатата деценија.

На второто место се наоѓа ПСЖ кој потрошил 821,6 милион фунти, а зад „светците“ е Манчестер јунајтед со 721,1 милион фунти.

Прочитај повеќе

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − nine =

Прочитај повеќе

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат