Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното решение доколку имате и проблем со испукани усни.

Потребни состојки:

Кокосово масло
Керамички сад
Мрсни боици што не се отровни
Лажица
Празни садови

Начин на подготовка:

1. Ставете една лажица кокосово масло во керамички сад и оставете го во микробранова печка околу една минута или додека не се стопи целосно. Ако сакате бојата да биде побледа, додадете уште малку масло. Ако сакате сјајот да има појака боја, не ставајте многу масло.

2. Скршете ја мрсната боица на мали парчиња за да може да се стопи побрзо.

Прочитајте и...  Тридневна детоксикација - Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

3. Додајте ги парчињата боица во врелото масло и мешајте со пластична лажица додека не се стопат целосно. Ако во смесата се уште има парчиња од боицата, вратете го садот во микробранова уште 30 секунди.

4. Ставете ја смесата во чист сад и почекајте 5 минути да се олади.

5. Кога сјајот ќе стане цврст, слободно можете да го нанесете на усните.

Погледнете го и видеото од целиот процес и обидете се да го направите овој сјај за усни уште денес…

Прочитај повеќе

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат