14 C
Скопје

Синот на Том Хенкс обвинет за злоставување: Поранешната девојка го пријави, но тој вели дека таа само сака да му изнуди пари!

Синот на Том Хенкс и Рита Вилсон, Чет Хенкс (30) за првпат прозборе во јавноста откако неговата поранешна девојка Кијана Паркер побара забрана за приближување поради наводно злоставување во врската.

Имено, Чет на својот Инстаграм профил објави подолга изјава во која ги негира обвинувањата за злоставување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks)


Вознемирениот музичар, кој неодамна ја објави својата рап нумера наречена „White Boy“, изјави дека неговата поранешна девојка само се обидува да извлече пари од него.

Минатата недела во јавноста протече видео на кое се гледа како Хенкс и Паркер се караат во нивниот дом во Тексас. На видеото, Хенкс се снимаше себеси како шета низ куќата со исеченица на челото.

Тој викаше на својата поранешна девојка дека таа се обидела да го нападне со нож, а во позадина Паркер ги негираше обвинувањата.

Прочитајте и...  „Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“ - истражување во Србија покажа која вакцина штити најмногу, а која најбрзо

– Бев предупреден дека наскоро ќе започне приказна за која знаев дека доаѓа со месеци, а тоа беше само еден злобен обид да се изнудат пари од мене и да се убие мојот лик – напиша Чет на Инстаграм.

Неодамна, Хенкс поднесе граѓанска тужба против Паркер, тврдејќи дека украла пари од него „за да плати патни трошоци за неа и нејзиниот пријател“, и дека ја искористила неговата кредитна картичка за да плати закупнина што чини повеќе од 5.000 американски долари.


По скандалот се огласи адвокатот на Хенкс, Марти Сингер:

– Ден откако Чет Хенкс се судри со Кијана Паркер за кражба на пари од неговата сметка, Паркер се појави придружувана од огромен човек кој носеше пиштол и го нападна Чет со нож, поради што тој обилно крвареше. Сè е во видеото кое ја раскажува целата приказна. Нејзините обвинувања за злоставување се целосно лажни, измислени и вистинска фикција – заклучи адвокатот.

Прочитајте и...  Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна - Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Поврзани вести

ФОТО | Панчо од „ДНК“ со опинци на нозете и торбичка преку рамото го напушта главниот град: Во селата е душевниот мир и добрите луѓе

М.Р

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Остави Коментар