1 C
Скопје

Tag : том хенкс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Како ќе изгледа инаугурацијата на Џо Бајден? Том Хенкс ќе ја води специјалната емисија

Слободен печат
Американскиот глумец Том Хенкс ќе ја води 90-минутната специјална емисија која истовремено ќе се прикажува на сите поголеми американски телевизиски мрежи, вечерта по свеченото преземање...
Вести Свет

Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурација на Џо Бајден на 20 јануари, објавија организаторите на настанот. Во специјалната емисија, што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд и денес го слави Божиќ: Светски sвезди кои се православни

Слободен печат
Повеќето холивудски ѕвезди го слават Божиќ според Грегоријанскиот календар, на 25 декември. Оние што не го прославуваат се претежно атеисти, но неколку од нив го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Том Хенкс се пожали дека мора да носи „ужасна фризура“ поради новата улога

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс гостуваше во „The Graham Norton Show”, па на водителот и гледачите им откри дека морал да се истриже поради новата улога...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс плачел зад камера за да ѝ помогне на актерка да покаже повеќе емоции

Слободен Печат
Додека снимал една сцена за неговиот нов филм, Том Хенкс плачел и зад камера, со цел да ѝ помогне на својата 12-годишна колешка Хелена Зенгел....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс ја шокираше публиката со неговата тажна семејна приказна

Слободен Печат
Дедото на славниот холивудски актер бил убиен пред очите на неговиот татко кога бил мал, а актерот прв пат зборуваше за тој суров настан пред...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс важи за најдобриот холивудски сопруг, но тоа не било секогаш така – Актерот ја изневерувал својата прва сопруга и ја оставил со две мали деца! (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Том Хенкс (64) ретко зборува за својот прв брак со актерката Саманта Лус… Популарниот актер една година по разводот од првата сопруга Саманта,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Том Хенкс откри дека лично платил за некои делови од продукцијата на филмот „Форест Гамп“… Во интервјуто за емисијата „In Depth with Graham Bensinger“ актерот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс и Рита Вилсон добија грчки пасоши

Слободен печат
Холивудскиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон вчера на грчкиот остров Парос се сретнале со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и неговата сопруга...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс се присети на борбата со коронавирусот: Чувствував дека коските ми се направени од крекери! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга, актерката и пејачка Рита Вилсон беа првите холивудски актери кои заболеа од коронавирусот. Да потсетиме, тие двајца се...