-2 C
Скопје

Tag : злоставување

Вести Свет Слајдер

Злоставување, силување, третмани со електричен шок: Околу 256.000 деца биле жртви во Нов Зеланд од 1950 до 2019 година

Слободен печат
Околу 256.000 деца, млади и ранливи лица биле психички, физички и сексуално злоставувани во државни и верски институции во Нов Зеланд, покажа извештајот за насилството...
Вести Скопје Слајдер

ФОТО: Одбележани јавните простори во Скопје каде се случило сексуално вознемирување

Слободен печат
Со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува/ло сексуално вознемирување на јавни простори, го обележавме 25 ноември – Меѓународниот ден за...
Вести Свет

Екс директорка силувала и злоставувала ученици, училиштето и купило карта да избега од Австралија

Слободен печат
Суд во Израел нареди испорачување на поранешната директорка Малка Лејфер (53) во Мелбурн за да соочи со лицето на правдата и десетиците обвиненија за сексуално...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како малечка ја злоставуваа, мажот ја изневерувал, а сега е во сериозна врска: Сандра Булок наполни 56 години! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американско-германската актерка и продуцентка Сандра Булок е родена на 26 јули 1964 година и вчера го прослави својот 56-ти роденден, а нејзините фанови и покрај...
Вести Свет

Обвинет 31 војник за злоставување малолетнички во Колумбија

Слободен печат
Колумбијската војска соопшти дека отпуштила 31 припадник, кои се обвинети за сексуално злоставување или насилство врз малолетнички. Од 2016 година војската води истрага против најмалку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсена поранешната девојка на Епстајн: Ќерката на богатиот тајкун посредувала малолетнички на богати луѓе!

Васко Спасоски
ФБИ ја уапси Гилејн Максвел, поранешната девојка и соработничка на американскиот финансиер и осудуван педофил, Џефри Епстајн. Таа била уапсена во Бедфорд, во Њу Шемпшир,...
Вести Свет Слајдер

Деца со години биле злоставувани: Полицијата откри „мачилиште“ во Германија

Слободен печат
Полицијата во Германија разби голема педофилска мрежа на сексуална злоупотреба на деца што се случувала во куќа на северот на Германија. Официјални лица изјавија дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Харви Вајнстин го победи коронавирусот

Слободен печат
Харви Вајнстин (68) е излекуван од коронавирусот, дознава Дејли Мејл. Продуцентот кој неодамна е осуден поради сексуално злоставување, повеќе нема грозница, ниту кашлица, а ставен...
Еспресо Шоу биз

И секси гого-танчерката (24) го остави Џони Деп (56), а ова е причината! (ФОТО)

Слободен печат
Обвинувањата на сметка на актерот Џони Деп (56) од страна на неговата поранеша сопруга, Амбер Херд (33), се уште траат. Актерот поради таа е нон-стоп...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Џејсон Момоа, легендарниот Кал Дрого од Игра на тронови, на Инстаграм објави видео на кое се најде очи во очи со огромната мечка тешка 400...