• злоставување

Аланис Морисет изјави дека била жртва на сексуално насилство на 15-годишна возраст: „Се правеа дека не слушаат“

Канадската пејачка Аланис Морисет во документарниот филм „Jagged“, што допрва треба да доживее премиера, изјави дека била сексуално злоупотребувана од повеќе мажи кога имала само 15 години, пренесува порталот „ЕТ Канада“.   View this post on Instagram   A post shared by Alanis Morissette (@alanis) „Ми беа потребни години и години терапија за да можам …

Аланис Морисет изјави дека била жртва на сексуално насилство на 15-годишна возраст: „Се правеа дека не слушаат“ Read More »