Симовски го објави поширокиот список за мечот со Шведска

Најдобрата македонска женска ракометна репрезентација е пред нов предизвик, се наоѓа во групата со Шведска, Чешка и Португалија за учество на наредниот континентален собир.

Селекторот Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за дуелот против Швеѓанките на гостински терен на 26 септември (четврток).

Два дена подоцна ќе играме дома во Скопје против селекцијата на Чешка, а првопласираните две селекции ќе одат на ЕУРО.

1. СЕРАФИМОВА МАТЕЈА ДАНСКА
2. АНТИЌ НАТАША ШВЕДСКА
3. ПЕТКОВСКА ДРАГАНА ДАНСКА
4. САЗДОВСКА ЈОВАНА ГЕРМАНИЈА
5. НИКОЛОВСКА СИМОНА ГЕРМАНИЈА
6. РИСТОВСКА САРА РУСИЈА
7. НОЛЕВСКА НАТАША РОМАНИЈА
8. ЛИВРИНИЌ ЕЛЕНА РОМАНИЈА
9. ЈАНКУЛОВСКА АНГЕЛА ЖРК КУМАНОВО
10. СЕДЛОСКА АНДРЕА РК ВАРДАР
11. ГИЧЕВСКА ЛЕОНИДА ЖРК КУМАНОВО
12. СТОЈАНОВСКА СИМОНА СРБИЈА
13. БОРИЗОВСКА АЛЕКСАНДРА ЖРК КУМАНОВО
14. КАЛАЈЏИЕВСКА ЈАНА ЖРК МЕТАЛУРГ
15. ЃОРЃИЈЕВСКА ЕЛЕНА ХРВАТСКА
16. КИПРИЈАНОВСКА ЈОВАНА ЖРК КУМАНОВО
17. ГАКИДОВА ИВАНА ФРАНЦИЈА
18. НИКОЛИЌ МАРИЈА ГРЦИЈА
19. ЏАТЕВСКА ИВАНА РК ВАРДАР
20. ТАСЕВСКА МАРИЈА ЖРК МЕТАЛУРГ
21. ИВАНОВСКА ТАМАРА ЖРК КУМАНОВО
22. ТРАЈКОВИЌ МИЛА ЖРК КУМАНОВО
23. ЃОРЃИЕВСКА МИЛА ЖРК МЕТАЛУРГ
24. ПЕТКОВСКА МИРЈАНА ЖРК МЕТАЛУРГ
25. МИЦЕВСКА ЈОВАНА ФРАНЦИЈА

Прочитајте и...  Јовановски денес ќе продолжи со поднесување кривични пријви

Прочитај повеќе

Зидан: Се надевам дека Меси ќе остане во Барса

Слободен печат

Ништо ново во Ф1: И натаму доминира Хамилтон!

Слободен печат

Мурињо: Фудбалот оди во погрешна насока

Слободен печат

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат

Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Слободен печат

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат

Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Слободен печат

Македонија без учесници во ФИБА Лигата на шампионите

Слободен печат

Несторовски: Голот против Рома му го посветувам на Роландо!

Слободен печат

На денешен ден: Се оствари детскиот сон на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меси ги прекина преговорите за продолжување на договорот!?

Слободен печат