5 C
Скопје

Tag : симе симовски

Ракомет Спорт

Првите 60 минути во Букурешт ќе кажат дали сме зрели за Мундијал

Слободен печат
Денеска со почеток од 17.00 часот најдобрата македонска женска репрезентација ќе го игра првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство против селекцијата на...
Ракомет Спорт

Симовски со 20 ракометарки за мундијалскиот бараж против Романија

Слободен печат
Селектрот на македонската женска сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави скратениот список на повикани ракометарки на кои ќе смета за престојниот бараж за пласман на...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за мечевите со Романија

Слободен печат
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за пласман на Светско...
Ракомет Спорт

Ракометарките бркаат мундијалски бараж, сите мечеви од 12.00 часот!

Слободен печат
В петок најдобрата македонска женска репрезентација ќе ги стартува квалификациите за пласман во баражот за Светското првенство. Како што е веќе најавено, сите натпревари сениорките...
Ракомет Спорт

Симовски го објави списокот, ракометарките во Скопје по мундијалски бараж

Слободен печат
Селекторот на македонската женска сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за пласман на Светското првенство 2021 година...
Ракомет Спорт

Симевски го објави списокот на ракометарки за квалификацискиот турнир

Слободен печат
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021. Сениорската женска репрезентација...
Ракомет Спорт

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на македонската женска сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави списокот од 18 ракометарки повикани на собир за време на ЕХФ неделата во...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список за мечот со Шведска

Слободен печат
Најдобрата македонска женска ракометна репрезентација е пред нов предизвик, се наоѓа во групата со Шведска, Чешка и Португалија за учество на наредниот континентален собир. Селекторот...
Ракомет Спорт

Ракометна „треска“: Бодрете ги и сениорките на патот кон СП!

Слободен печат
Потсетување дека влезот за овој меч е слободен за сите љубители на ракометот и воопшто спортот кои сакаат да ја дадат поддршката од трибините. Противникот...
Ракомет Спорт

Ливриниќ: Словенија е искусна, мотивирани да го оствариме мундијалскиот сон!

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата веќе тренираат сениорките за првиот меч во Скопје, Симовски знае со кои имиња ќе се обиде по подолго време да...