1 C
Скопје

Tag : симе симовски

Ракомет Спорт

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на македонската женска сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави списокот од 18 ракометарки повикани на собир за време на ЕХФ неделата во...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список за мечот со Шведска

Слободен печат
Најдобрата македонска женска ракометна репрезентација е пред нов предизвик, се наоѓа во групата со Шведска, Чешка и Португалија за учество на наредниот континентален собир. Селекторот...
Ракомет Спорт

Ракометна „треска“: Бодрете ги и сениорките на патот кон СП!

Слободен печат
Потсетување дека влезот за овој меч е слободен за сите љубители на ракометот и воопшто спортот кои сакаат да ја дадат поддршката од трибините. Противникот...
Ракомет Спорт

Ливриниќ: Словенија е искусна, мотивирани да го оствариме мундијалскиот сон!

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата веќе тренираат сениорките за првиот меч во Скопје, Симовски знае со кои имиња ќе се обиде по подолго време да...
Ракомет Спорт

Симовски со 19 ракометарки во мундијалскиот бараж

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата, покрај тренинзите, сениорската женска репрезентација двете средби од баражот за пласман на СП 2019 во Јапонија против репрезентацијата на Словенија...
Ракомет Спорт

Македонија брка СП: Бесплатен влезот за мечот против Словенија

Како што информираат од Ракометната федерација на Македонија, вратите на СЦ „Борис Трајковски“ ќе бидат отворени за јавноста за првиот натпревар на сениорките во баражот...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список за дуелите против Словенија

Во поширокиот список на Симе Симовски се наоѓаат вкупно 27 ракометарки за мечевите против словенечката селекција како последна пречка за пласман на Светското првенство во...