24.8 C
Скопје

Tag : поширок список

Ракомет Спорт

Лазаров со Миркуловски во поширокиот список за дуелите со Данска

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари за ЕП 2022 против Данска, актуелниот светски шампион....
Кошарка Спорт

Тодоров го објави поширокиот список за дуелите со Италија и Естонија

Слободен печат
Согласно со определениот рок од страна на ФИБА, за доставување на поширокиот список на играчи за ноемврискиот квалификациски циклус, селекторот на македонската сениорска репрезентација, Александар...
Кошарка Спорт

Тодоров го објави поширокиот список за мечевите со Естонија и Русија

Слободен печат
Новиот селектор на македонската машка кошаркарска сениорска репрезентација, Александар Тодоров, излезе со поширокиот список на повикани кошаркари на чии услуги ќе смета наредниот месец. Сениорите...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список за мечот со Шведска

Слободен печат
Најдобрата македонска женска ракометна репрезентација е пред нов предизвик, се наоѓа во групата со Шведска, Чешка и Португалија за учество на наредниот континентален собир. Селекторот...