Шерон Стоун се присети на најтажниот период во животот: Само лежев и плачев по цел ден

Шерон Стоун / Фото: Профимедиа

Славната актерка Шерон Стоун проговори за тешкиот животен период нив кој поминувала пред 13 години, кога го загубила старателството над синот Роан.

Таа го доби синот во бракот со американскиот новинар Фил Бронштејн, а сега за магазинот „Saga“ ја откри вистината за деновите кога само лежела и плачела.

„Откако го загубив примарното старателство над Роан, едноставно повеќе не можев да функционирам. Лежев по цели денови на каучот и бев преморена од секојдневното плачење“, призна Шерон.

Фото: Инстаграм

Шерон додаде дека не можела да се фокусира на ништо друго освен повторно да го прегрне својот син и да го врати назад.

Да се потсетиме, отако се разведе од поранешниот сопруг во 2004 година, старателството над синот Роан го загуби четири години подоцна. Таа можела да го гледа само еднаш месечно.

Видео на денот