Tag : ден

Магазин Магазин слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да носат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Слободен печат
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...
Вести Свет

Хјустон го прогласи 9 јуни за Ден на Џорџ Флојд (ВИДЕО)

Слободен печат
Властите на американскиот град Хјустон во државата Тексас одлучија да го прогласат 9 јуни за Ден на Џорџ Флојд, чија смрт во Минеаполис при полициско...
Вести Македонија Слајдер

МТСП: Петок, 5 јуни е неработен ден за сите граѓани

МИА Агенција
Министерството за труд и социјална политика информира дека 5 јуни (петок) е неработен ден за сите граѓани во Република Северна Македонија. Владата на Република Северна...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 31 мај, недела – Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Слободен печат
Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да преминете во акција и...
Вести Свет

Русија „Денот на победата“ со воена парада ќе го одбележи на 24 јуни

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска соопшти дека парадата по повод Денот на победата во Втората светска војна ќе се одржи на 24 јуни. Парадата и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 10 мај, недела – Погледнете што велат ѕвездите за денешниот ден…

Слободен печат
Овен Зголемете ја вашата самодоверба. Со тоа ќе ги убедите деловните партнери дека сте способни за повисока позиција. Работете и на самодовербата со партнерот, покажете...
Вести Свет

Путин со порака до Трамп и Џонсон: Некогаш бевме заедно во првите борбени линии

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин, упати порака до претседателот на САД, Доналд Трамп, и премиерот на Велика Вританија, Борис Џонсон, по повод 75 годишнината од...
Вести Свет

Лукашенко не се откажува од утрешната парада

Слободен печат
И покрај опасноста која ја предизвикува пандемијата од корона вирусот, претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, не отстапува од планираното одржување на свечената парада закажана за...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На базен покрај река, Цеца се пофали како ужива во сончевиот ден (ФОТО)

Слободен печат
Светлана Цеца Ражњатовиќ, судејќи според се, одлучи да го искористи убавото време на вистински начин. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која гледаме...