Шарапова си „зграпчи“ англиски милионер! (ФОТО)

Преубавата руска тенисерка Марија Шарапова веќе подолго време ужива во среќна врска со англискиот милионер Александeр Гилкес.

Откако ја раскина веридбата со словенечкиот кошаркар со српско потекло Саша Вујачиќ и сериозната врска со бугарскиот тенисер Григор Димитров, убавата Маша сега го сака англискиот милионер Александер Гилкес.

Гилкес има 39 години и е роден во Лондон. Потекнува од богато семејство, таткото е легендарен забар, а мајката професорка на Оксфорд. Студираше на престижниот факултет и се дружи со британскиот џет сет. Помеѓу останатото, добар пријател е со принцовите Вилијам и Хари.

Profimedia

Интересно е тоа што Александер е голем „русофил“. Одлично го зборува рускиот јазик и е голем љубител на руската литература. Воедно ја сака и уметноста, во 2010 година со една група пријатели основаше аукциска куќа „Падл8“, специјализирана за продажба на уметнички дела.

Има еден брак зад себе. Кога имаше 24 години ја започна тогаш 17-годишната Американка Миша. Заедно беа 13 години, вклучувајќи и брак кој траеше од 2012 до 2016 година. Се венчаа во Венеција во присуство на многубројни членови на англиското кралско семејство.

А пред некој ден Марија Шарапова го прошета на една модна ревија каде вљубениот пар привлече големо внимание во јавноста.

Прочитајте и...  Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Прочитај повеќе

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат