Tag : марија шарапова

Останатo Спорт

Шарапова: Се повлеков во вистинскиот момент

Слободен печат
Марија Шарапова која со само 17 години триумфира на Вимблдон по многуте проблеми со повредите во последните неколку години, во февруари одлучи да стави крај...
Останатo Спорт

Шарапова откри како се запозна со Ѓоковиќ

Слободен печат
Ѓоковиќ и Шарапова се големи пријатели кои често се дружеа за време на турните, но сега руската убавица ужива во тениска пензија. Двајцата одлучија да...
Кошарка Спорт

По Шарапова и Шекил сака да се допишува со своите фанови (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако Марија Шарапова јавно го објави својот телефонски број и побара од фановите да слободно да и се јават или да и напишат порака, сега...
Останатo Спорт

Шарапова шокирана од добиените пораки и телефонски повици

Слободен печат
Шарапова сакаше за време на карантинот да се дружи со своите фанови и поради тоа јавно го објави телефонскиот број, но не очекуваше толку голем...
Останатo Спорт

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат
Долку помисливте дека ништо не може да ви го поправи денот во изолација и да ја намалите досадата, сега можеби добивте џекпот на лотарија. Една...
Останатo Спорт

Марија Шарапова: Ледената кралица на спортот

Слободен печат
Марија Шарапова пред два дена му кажа збогум на тенисот и тоа преку страниците на две модни изданија со кои предизвика стравопочит и симпатии. Оваа...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат
Водачот на АТП ранг-листата, Новак Ѓоковиќ ги прокоментира денешните вести за откажување од тенисот на Марија Шарапова. 32-годишната Русинка попладнево објави дека ја прекинува спортската...
Останатo Спорт

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат
Освојувачката на пет грен слем титули и поранешна прва тенисерка на ВТА ранг листата, Марија Шарапова, во кариерата освои 39 титули вклучувајќи го и завршниот...
Останатo Спорт

Шарапова е се поблиску до пензија: Не знам дали идната година ќе играм во Мелбурн

Слободен печат
Шарапова во Мелбурн настапи со вајлд-карта од организаторите бидејќи моментно се наоѓа на 145. место на ВТА ранг листата, а во последните две сезони одигра...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го прифати предизвикот на Шарапова

Слободен печат
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го прифати предизвикот на Марија Шарапова да донира пари како помош за Австралија која е погодена од катастрофалните пожари. Руската...