Се прашувате како да подготвите здрав појадок за само 5 минути? Погледнете…(ВИДЕО) – Слободен печат
ЖенаЗдравјеМагазин

Се прашувате како да подготвите здрав појадок за само 5 минути? Погледнете…(ВИДЕО)

Путер од кикирики, банана, јаворов сируп, јогурт и овесни снегулки се магичните состојки за здрав и брз појадок. Погледнете што ви нудиме.

Од само пет состојки можете да направите дури три здрави појадоци и тоа за само пет минути…

Путер од кикирики, банана, јаворов сируп, јогурт и овесни снегулки се магичните состојки за здрав и брз појадок.

Појадок 1

Изгмечете една банана со една шолја овесни снегулки. Од смесата направете бомбици и ставете ги во микробранова печка на 1 минута. На крај прелијте ги со путер од кикирики.

Појадок 2

Во мала керамичка чинија ставете половина банана, 3 лажици овесни снегулки и 1 лажица јаворов сируп. Сето тоа помешајте го и ставете го во микробранова печка 90 секунди. Кога ќе биде готово, извадете го колачето и прелијте го со 1 лажица јогурт и јаворов сируп.

Појадок 3

Половина шолја овесни снегулки прелијте ги со шолја вода и загрејте ги во микробранова печка 2 минути. Потоа додадете 3 лажици белка и една сецкана банана па сето тоа убаво измешјте го и вратете во микробранова на уште 2 минути.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close