3 C
Скопје

Tag : банана

Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Магазин Магазин слајдер Храна

Банана пудинг: Кремасто совршенство кое ќе ви го заблажи денот

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за едноставен десерт кој ќе ви го разубави и заблажи денот… Потребни состојки: – 4 лажици чиа семе – 250 мл млеко...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Сосема природно и бесплатно ѓубриво за било која билка во вашиот дом

Слободен печат
Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе. Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана,...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Еве кое овошје треба да пробате да го јадете пред вежбање

Слободен Печат
Без оглед на вашиот избор за секојдневни вежби, без разлика дали станува збор за пешачење, трчање или обични гимнастички вежби по дома, вежбањето може да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Оваа девојка јаде по 51 банана на ден и ништо друго: Го правам ова 16 години и се чувствувам одлично!

Слободен Печат
Добро познатата блогерка Фрили или уште позната како „Банана девојка“ се прослави промовирајќи специфична диета што самата ја практикува, а тоа е консумирање исклучиво сурово...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нека не ви биде здодевно ова попладне – Направете си лесна торта со банани и бискивити (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама мелени бисквити 300 милилитри сок од лимон 150 грама шеќер во прав 250 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 250 грама...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Никогаш не ја фрлајте! Еве за што сè може да се искористи кората од банана

Слободен печат
Кората од бананата има антибиотски и антибактериски својства и поради нив би требало добро да ја искористиме, а еве неколку начини за тоа. Избелете си...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Чувствувате надуеност во стомакот? Овие работи ќе ви помогнат да го отстраните непријатното чувство

Слободен печат
Дури и најздравите луѓе, доколку јадат обилно или јадат мрсна и зачинета храна, понекогаш чувствуваат надуеност во стомакот. Ваквиот проблем може да се реши со...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Почеток на денот на здрав начин: Банана и чашка топла вода

Слободен печат
Познато е дека бананата е богата со минерали, витамини, влакна и други хранливи состојки и е вистинска енергетска бомба за нашиот организам, бидејќи ја дава...