Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе можете да уживате во петтата сезона

Фановите на една од најгледаните серии деновиве „La Casa De Papel“ со нетрпение ја очекуваат веста кога ќе може да ја гледаат новата, петта сезона, а креаторот на серијата, Алекс Пина, изјави дека серијата дефинитивно ќе се врати на екраните.

„Сè уште не можам да кажам ништо официјално, но серијата дефинитивно ќе се врати“, изјави Пина за шпанското „АБЦ“.

Иако сè уште нема официјална потврда од „Нетфликс“, фановите веќе започнаа да шпекулираат кога би можело петтата сезона да ја види светлината на денот.

инстаграм

Пред пандемијатата со коронавирусот, предвидениот термин за објавувањето беше април 2021 година, но поради вонредните околности, снимањето беше одложено. Фановите сепак веруваат дека петтата сезона ќе излезе како што беше првично планирано.

Прочитајте и...  Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Поради коронавирусот, снимањето на серијалот е откажано до понатамошно известување и сè уште не е познато кога ќе продолжи. Затоа реално е да се очекува петтата сезона од серијалот на „Нетфликс“ да дојде подоцна во текот на наредната година.

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат